Historie webu

Web aperturescience.webnode.cz byl založen administrátorem Thomasem dne 24.08.2010.

 

Thomas: O Portalu jsem poprvé slyšel od spolužáka ve škole, který je dodnes velikým fanouškem Half-Life ságy a tudíž i všech souvisejících her. Nejprve jsem si mylně myslel, že se jedná jen o nějakou maličkost, kterou Valve vydalo jako bonus ke koleci The Orange Box, a tak jsem se radostně věnoval spíše Half-Life hrám, o nichž jsem kdysi dávno taktéž provozoval několik vlastních fan-webů.

Když mne Half-Life a Team Fortress 2 krapet omrzeli, nebránilo mi nic v tom vyzkoušet si zbylou třetí hru, Portal. Dnes mě docela mrzí, že jsem si ji zahrál v pořadí jako poslední. Nic takového, jako Portal, jsem totiž do té doby nehrál, a tak není divu, že mě hra maximálně nadchla a inspirovala!

Web Aperture Science jsem založil až nějakou dobu po dohrání hry, oficiálně 24.08.2010. Jak si můžete všimnout níže na obrázcích, vzhledová stránka se dodnes až na pár maličkostí příliš nezměnila, za což mimo jiné mohla anketa v Knize návštěv, ve které návštěvníci dali najevo, že web je hezký tak jak je.

Náš web si za dlouhé roky provozu vytvořil poměrně slušnou historii. Na vlastní náklady či s velkorisou pomocí ostatních fan-stránek jsme zde provozovali soutěže o hodnotné ceny. Pravidelně jsme vás informovali o většině novinek z Portal a Portal 2 světa. Sepsali jsme stručné a přehledné informace i pro ty největší neznalce. Přidávali jsme videa, obrázky, soubory, nápady a zpříjemňovali tak náš web potřebám všech hráčů a fanoušků.

Za přidané novinky vděčí web kromě mne samotného hlavně dlouholetému redaktorovi a příteli Fluppymu, který dodnes stránku obohacuje a samozřejmě i AvantGuardu (dříve jako Elestr), který se bohužel redakci přestal věnovat.

Od dob založení jsme ušli dlouhou cestu a tak doufáme, že náš web bude i do dalších let stále vzkvétat. Už jen proto, že českých fan-stránek o Portalu u nás existuje kromě nás jen jedna, která je ještě k tomu orientována především na Portal 2.

 

 

Trailer vytvořený pro náš web (autor: Elestr)

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James