Black Mesa: Source

03.09.2010 15:09

 Je tomu již dávno a každý fanoušek skvělé hry Half-Life o tom už jistě ví. Nějakou tu dobu je v přípravě fanouškovský mód Black Mesa: Source

Black Mesa: Source není žádná nová hra s vlastním dějem či příběhem. Jedná se o legendární Half-Life 1 převedený do novějšího enginu dvojky. Pokud si vzpomínáte, tak očekávané Half-Life: Source nepřineslo fanouškům to, co zrovna očekávali. Sem tam se vylepšilo pár textur či skinů, ale jinak nic. Oproti tomu bude Black Mesa: Source o hodně propracovanější, což mimo jiné dokazuje zveřejněný trailer či mnoho obrázků. 

Ptáte se, proč o této hře píši zrovna na Aperture Science webové stránce? Pokud jste hráli Portal (což pro vás chytré hlavy musí být povinnost), tak si jistě vzpomínáte na jednu z místností, která se vyskytla téměř ke konci hry. Byla to promítací místnost, ve které jste přes okno mohli spatřit prezentaci na téma Aperture Science versus Black Mesa. Jakožto fanoušci série Half-Life (kam Portal také patří), jistě víte, že stejně jako Aperture Science byla Black Mesa ohromný výzkumný komplex, do kterého vláda investovala miliardy dolarů. Po nečekané katastrofě, kterou započal jeden z pracovníků Black Mesy, Gordon Freeman, šel však celý projekt do háje kvůli napadení mimozemskou rasou. I přes povolání americké armády (speciálních jednotek HECU) se už Black Mesa nedala zachránit, a co hůř, přivodila tak utrpení celému světu. Tudíž ovlivnila i Aperture Science výzkumný komplex.

I když se to nemusí zdát, tak toto ještě pořád není jediná spojitost, mezi oběma hrami. Za zmínku stojí i očekávané, ale zatím nezveřejněné, pokračování Half-Life 2: Episode Three, ve kterém by se měl objevit společný výtvor obou výzkumných komplexů. Ano, je tomu tak, mluví se o záhadné lodi Borealis, která kdysi dávno nevysvětlitelně zmizela z povrchu zemského. Co vše její náklad poodhalí, si budeme muset ještě chvíli počkat...

Black Mesa: Source je již nyní označována jako "Hot Shit" (myšleno pozitivně) a myslím, že mluvím za všechny fanoušky legendárního Half-Life, když řeknu, že už se na tento propracovaný mód moc těším. Jednak proto, že bude dle prohlášení autorů zcela zadarmo! Jediné, co budete potřebovat ke spuštění, bude jakákoliv originální hra pohánějící Source Enginem.

Níže si určitě prohlédněte nejnovější zveřejněné obrázky či shlédněte zajímavý trailer!

Odkaz na oficiální stránku Black Mesa: Source.

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James