Portal 2: Co-Op Gameplay

04.09.2010 14:09

 Tento víkend se ve státě Washington ve městě Seattle koná tradiční výstava PAX, kam zamířilo i Valve se svým pokračováním logické hry Portal, aby přihlížejícím divákům a hlavně nadšeným fanouškům ukázali, jak očekávaný Co-Op Mód bude vlastně vypadat. Dojmy z ukázkových videí jsou zřetelně slyšet i za kamerou, kde můžete uslyšet smích či obdiv diváků.

Ze 4 zveřejněných gameplay videí jsme se dozvěděli opravdu mnoho. Začnu například u již potvrzeného faktu, že Co-Op mód budete hrát za Aperture Science výzkumnické roboty, kterým GLaDOS přezdívá "Modrý" a "Oranžový". Spolupráce těchto legračních robůtků bude více než nezbytná - jinými slovy, bez vzájemné spolupráce a týmového ducha prostě nemáte šanci testovací místnost zvládnout. 

"Modrý" robot je malý a obtloustlý. Jeho portal zbraň vystřeluje (kvůli přehlednosti) fialové a světle modré portaly. Naopak "Oranžový" robot je štíhlý a vysoký. Jeho portal zbraň vystřeluje červené a žluté portaly. 

Vzájemnou komunikaci mezi oběma hráči tvoří různé piktogramy, kterými se roboti domlouvají na příštích krocích či upozorňují jimi na určitá místa.

Další zajímavostí, která hru o něco více zpestřuje, je jakási animace (známá z Team Fortress 2), kde hráči pomocí určité klávesy mohou dělat se svou postavou různé legrační pohyby. 

Otázka typu, co se stane, když jeden hráč v Co-Op módu zemře, je nyní již také vysvětlena. Do každé mapy (testovací místnosti) vedou jakési výtahy, určené pro tyto výzkumné roboty. Pokud se stane, že jeden z hráčů ve hře zemře, tak se jednoduše objeví u výtahu na začátku mapy. 

Více už však nebudu prozrazovat, abyste z videí něco měli...

Přejít na Co-Op Gameplay Videa

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James