/FanOkénko 6 - Ono se vrátilo

08.10.2014 14:20

V momentech největší beznaděje upíráme zraky k nebesům sledujíc rozpadající svět. Čekáme na nějaký světlý bod, který rozzáří oblaka smutku a utrpení. Doufáme, že se vynoří z popela, jako bájný pták fénix. S křídly pozlacenými ohořenými uhlíky, letíc vztříc nebesům. Čekáme, až se objeví další FanOkénko. Dnes se vrátilo. Ale nyní vážně - byla to už dlouhá doba, co jsem napsal poslední aktualizaci a je na čase napsat další. Nemůžu slíbit kdy se objeví další, ale pokusím se zase informovat o novinkách jednou za 1-2 měsíce. Okolo Portalu se za tu dobu událo spoustu zajímavých věcí, takže nebudeme dále zdržovati a vyrazíme na ně:

Half Life: Downfall of Evolution (Celovečerní film?)

Tak se jmenuje film, který zpracovává sedmi hodinovou válku, která se odehrála mezi hrou Half-Life a Half Life 2. Combine zaútočili na zemi a lidstvo prožívá jedny z nejkrušnějších a zároveň nejodvážnější chvíle jeho existence. Ačkoliv příběh Half Life her mi přijde klasický - všechny tyhle maličkosti, které pomáhají dotvářet cele HL univezum jsou dělají z Half Lifeu propracovaný svět ve kterém se odehrálo a možná ještě odehraje spousta příběhů. Autoři na něj vybírají peníze na crowfundingové stránce "IndieGoGo" (Indie - JDI JDI). Vypadá to, že půjde o profesionální téměř celovečerní film, takže držíme palce. Pokud palce nemáte (ano i takový lidé), tak je prosím vás nedržte. Vypadá to divně. Scénář je hotov. V součastnosti se pracuje na postprodukci a střihu. A nutno říct, že z prvních ukázek to vypadá nádherně. (více informací

Portal 2 pomáhá při učení

Byla vytvořena studie, jaký mají edukativní hry účninek na mozek a jeho procvičování. Vědci rozdělili studenty na dvě skupiny (po 42 lidech) - jedna hrála hru Portal 2 a druhá speciální edukativní hru Lumosity. Podle toho, že se článek nachází na této stránce můžete tuši, co se stalo. Samozdřejmě vyhrál Portal 2 a jsme na to pyšní. Jako ale správný vědec jsem si řekl, že si studii přečtu, abych si ověřil její pravost. Studenti ve věku 12-17 let hru hráli 8 hodin a poté jim vědci dali testy a sledovali jejich výsledky. Samozdřejmě může jít o náhodu - co když zrovna vybrali děti, které byli chytřejší na hraní Portalu a hloupější na hraní, té druhé hry. Každopádně - dort není vždy lež a mi můžeme říct, že toto testování byl velký úspěch.(více informací)

Portal Gun Duel

Napadlo vás někdy, poprat se s někým s Portalovou Zbraní?  YouTubera Racka Racka (Raka Raka) to evidentné napadlo (nebo to napadlo někoho jiného a on mu to sprostě ukradl) a natočil video nazvané Portal Gun Duel. Jde o pěstní souboj s PortalGunem, který je natočen s krásnými a kvalitními tiky. Celé to končí nabouráním auta do zavřené garáže a letem na měsíc. Je to skutečně triumf vědy. Můžete zhlédnout zde

Věc (nejkreativnější)

Cenu za nejkreativnější věc získává: Plynnová maska ve stylu Portal Gunu. Funkční. Měla by majitele ochránit před neurotoxiny všeho druhu.  (Podrobnosti zde)

Změny na Steamu

Steam se od posledního fanokénka celkem hodně změnil. Objevila se nová služba "Kurátorství", ve které můžete sledovat své oblíbené recenzenty a nechávat si doporučocat, hry které se jim líbili. To není však jedniná změna. Nově můžete hry "sledovat" - což znamená, že na váš mail budou přicházet záznamy o slevách a aktualizacích. Celá stránka se trochu změnila graficky a dokonce i logo je trošku upravené. Pomocí "tagů"  se vylepšil systém doporučování her a Steam vám tak nabízí hry, které by jste si asi nejspíš rádi zahráli (např.: S bohatým příběhem, s dobrým soundtackem, s otevřeným světem a tak dále). Jako poslední byla přidána aplikace pro pouštění sladeb z videoherních soudracků.

Epilog

No a to je pro dnešek vše. Snad se vám článek líbil a učteme se/upíšeme se příště u dalšího Fanokénka. Což snad bude brzy. Počítám na začátku listopadu. Ještě jednou se omlouvám, že jsem neměl čas napsat okénko dříve a loučím se.  :)
 
Autor: Jamessi
Twitter: @JaksiTaxi
Steam účet: iHAVEnoID

Moudro: Dobře se loví i v kalných vodách.

 

 

Zpět

Diskusní téma: /FanOkénko 6 - Ono se vrátilo

Datum
Vložil
Titulek

Pište do diskuze vaše názory a redakce

Pište do diskuze vaše názory a reakce. Můžete zde také posílat náměty na věci, které jsme vynechali.

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James