Portal 2 News #1

11.03.2011 13:31

  Portal 2 se blíží velmi rychle (jak moc rychle si zjistěte zde) a proto jsem se rozhodl napsat pár novinek.

5 zlepšení v Portal 2

Číslo 5: Více humoru

Jestliže jste se v Portalu zasmáli, vypadá to že se máme v Portalu 2 na co těšit. Díky Wheatleymu (kterého dabuje Stephen Merchant) který nás bude místy provázet nás určitě čeká řada vtípků. Navíc bude mít Portal 2 české titulky tudíž budou i angličtiny-méně znalí hráči rozumět všem vtipům.

 

Číslo 4: Portal 2 na PS3 nebude běhat špatně

games.on.net (z kterého čerpám pro tento článek) uvedl, že se Portal 2 na konzoli od firmy Sony opravdu neseká, ba má i velmi plynulý počet snímků za vteřinu. Kromě textur, které jsou někdy horšího rozlišení to vypadá, že Portal 2 na PS3 bude jistý úspěch.

 

Číslo 3: Žádný skok v obtížnosti

Vzpomínáte si na první chambery v Portalu? Jednoduché hlavolamy, které jste řešili jeden za druhým a najednou "BUM" a vstoupili jste do opravdu těžších částí. Ačkoli byl Portal jednoduchá hra, skok obtížnosti byl patrný. Vypadá to ale, že v Portal 2 se opravdu dočkáme pohodlnějšího a plynulejšího systému učení. Každý test hrají beta-testeři pořád dokola a poté hlásí své zážitky a pocity ze hry, načež se levely seřadí. Každý level bude prý vždy o trochu těžší než-li ten předcházející.

 

Číslo 2: Opravdu plnohodnotná hra

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste poprvé usedali k Vašemu počítači a spouštěli Portal? No přiznejte se, jak dlouho Vám tato hra zabrala? Lepší by bylo uvést "hříčka", protože Portal opravdu trval pár hodin a pokud jste se ve hře někde nezasekli nebo Vám hra moc nesedla, určitě jste ho měli ten den/týden dohraný. Portal 2 má ale vše změnit. Valve si nejspíš uvědomilo, že se za Portalem ukrývá něco daleko většího a proto nás čeká 7-hodinový singleplayer! To znamená 2.5x větší porci myšlení s teleporty (a také kostkami, lasery, gely, katapulty, trubkami, světelnými mosty). Ale ještě jsem se nezmínil o kooperativním módu! To máme dalších 6 hodin navíc a uvědomte si že pokud se vy a váš parťák někde zasekntete, o zábavu máme postaráno. Nehledě na to že i když se to nezdá, v Portalu se dá dělat tolik věcí... A kolik věcí to bude ve dvou hráčích? Portal 2 jistě bude nadupaný...

 

Číslo 1: Víc hlav víc ví

Toho si také všimli vývojáři z Valve a vypadá to, že kooperativní mód bude opravdu oříšek pro zkušené (asi bylo vhodnější uvést kokosový ořech). V co-op režimu máme totiž k dispozici dva hráče a čtyři teleporty. Navíc nám dává Valve hromadu gest, kterými se můžeme nejen pobavit, ale určitě i pomoci našemu kamarádovi - robotovi. Pokud budete navíc hrát na konzoli, je možné hrát co-op na "rozdělené obrazovce", takže vždy uvidíte co Váš kamarád vymýšlí.

Máte kamaráda dostatečně chytrého na to, aby si s Vámi Portal 2 zahrál a dohrál? Můžete se domlouvat i zde v diskuzi, najde se určitě dost hráčů kteří na svého pomocníka P-Bodyho či Atlase čekají...

 

Všechny verze Portalu 2 jsou stejné

Chet Falizsek serveru eurogamer potvrdil, že jsou všechny verze Portalu 2 naprosto stejné. Ať budete tedy hrát na PC, na Macu, na PS3 nebo na Xbox 360, neměl by být žádný rozdíl. "Jediný rozdíl by se měl týkat kooperativního režimu" uvedl scénárista z Valve. Rozdíl by měl být také v updatech, kdy na PC, Macu a PS3 budou updaty probíhat automaticky. Samozřejmě se bude PS3 verze podobat více té počítačové, bude tedy fungovat "Steam Cloud" i "Steam Overlay" (první je určeno pro synchronizaci dat mezi zařízeními, druhé pro chat a další věci rovnou ze hry). Hrát bude ale možné i mezi různými platformami, a vypadá to že Valve je na toto velmi pyšné. 

Příjemnou zábavu při čekání na Portal 2!

 

Článek napsal Fluppy

 

Zpět

Diskusní téma: Portal 2 News #1

Datum
Vložil
Titulek

Mod

To Krowan: Určitě, až si pořídím P2 tak chystám mód, a Fluppy nezůstane taky spát, takže alespoň česká scéna se má na co těšit .)

Datum
Vložil
Titulek

Komunita

Teď jenom doufám že Portal 2 bude opět tak otevřený komunitě jako byl díl první a internet bude zavalen fan-mody a fan-mapami :-)

Datum
Vložil
Titulek

nás...nás

v novince č.5 mas v jedne vete 2x nás: ,,...který nás bude místy provázet nás určitě čeká..." a za závorkou v též větě nemáš čárku.

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James