Portal bez portálů

13.09.2010 13:42

 Umíte si představit naši oblíbenou logickou hru Portal bez portálové zbraně? Já teda ne! 

Zní to možná až absurdně, ale skutečně se tato možnost v hlavách pracovníků Valve zvažovala. "Co je k tomu vedlo?", řeknete si.

 Každý programátor počítačových her jistě zná ten pocit, kdy po dlouholeté práci vytvoří své dílo. S nástupem pokračování však chce do své nové hry vložit co možná nejvíce nových nápadů, na které v předchozím díle nebyl čas či místo a tím pádem pomalu zapomíná na své staré nápady, které mu už nepřipadají tak skvělé, jako dřív. Totéž zažívají i nyní autoři Portal 2 (především šéf projektu a scénárista), kterým už portal zbraň nepřipadá tak "atraktivní" a vytváření portálů je pravděpodobně nudí. Naštěstí se však ozval odpor testerů, kteří nesmyslný nápad, udělat Portal 2 bez portálů, autorům rozmluvili. Tudíž vše dobře dopadlo a nemusíme se tak bát, že přijdeme o naši oblíbenou testovací zbraň. 

Tuto zajímavost přinesl magazín PC Gamer. Jejich rozhovor si můžete přečíst zde: 

"Chtěli jsme do hry dát zcela nové mechanismy, které samozřejmě nebudeme zmiňovat, protože je ještě hodláme využít," uvedl Wolpaw. Cílem prý bylo, aby místo portálů zaujaly nové puzzle.

"Testeři nám ale řekli: jo, je to dobrý, ale kde máme portálovou zbraň? A všichni chtěli více a více portálů, nové mechanismy vzbudily málo zájmu," dodal Wolpaw. Některé z těchto mechanismů ale ve hře uvidíme, ale díky testerům za to, že portály nadále zůstávají hlavním zdrojem zábavy. Portal bez portálů, to je poněkud padlé na hlavu.

 

Děkuji ELeStRovi za žhavou novinku.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James