Portal může být díky Vám v češtině!

17.12.2010 16:14

 Přáli jste si někdy vychutnat Portal v českém dabingu nebo alespoň s českými titulkami (jistě, GLaDOS mluvící česky by asi nebyla to pravé)? Nebo jen umíte dobře anglicky a chcete ostatním toto dopřát?

 

 Jak na to?

 Na stránce https://translation.steampowered.com/ máte možnost překládat hry! Jediné co potřebujete, je vlastnit Steam účet s alespoň jednou ZAKOUPENOU hrou (ti, co mají Portal z FREE akce tedy musí ještě něco koupit, já tak učinil s hrou Team Fortress 2) a potom se můžete zkusit zaregistrovat. Nemyslete si že jde ale jen o vyplnění údajů a odeslání. Dostanete totiž anglický text a je na Vás aby jste ho přeložili do češtiny. Poté co překlad dokončíte, ho odešlete na zkontrolování a pokud neuděláte velké chyby, máte skoro jisté, že se stanete překladateli. Po 1-3 dni Vám dorazí e-mail, kde se dozvíte, jestli jste prošli nebo ne.

Potom se opět na stránce https://translation.steampowered.com/ přihlásíte a můžete překládat. Můžete si vybrat libovolnou hru (na výběr je třeba Portal, CS:S, TF2...) a můžete překládat jednotlivé části hry. Aby jste ale nenadělali paseku, můžete vždy přeložit jen pár vět či dialogů a po schválení přeložit další.

Zatím jsem vše nevyzkoušel, ale určitě je to zajímavá možnost jak otevřít překladání rodilým mluvčím.

A pokud se chcete podívat na českou překladatelskou komunitu, zavítejte sem: https://steamcommunity.com/groups/sts_czech

 

Zdraví Fluppy

 P.S: Portal Skillz School bude velmi brzy, sledujte web!

Zpět

Co si o tom myslíte?

Datum
Vložil
Titulek

steam2

Sry spletl jsem si nezkoušel s vše nevyzkoušel:) Omlouvám se.

Datum
Vložil
Titulek

Re: steam2

Dobrý :) Ale i tak díky za tip

Datum
Vložil
Titulek

steam

Viz poněkud obsáhlejší článek od lidí kteří to zkoušeli:)

https://www.slum.cz/clanky/pomozte-prelozit-steam/

Datum
Vložil
Titulek

Re: steam

Také jsem to zkoušel :) Ale odkaz klidně do článku dám, díky za info...

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: steam

Kecal, nedal :-D

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James