Q.U.B.E. - povedená variace Portalu

06.12.2010 19:48

 Herní server Bonusweb nedávno poukázal na pár zajímavých freeware her, které nejenom-že potrápí vaše hlavičky, ale také vzdáleně připomínají Portal (ať už vzhledově či po stránce logických hádanek).

Já jsem si samozřejmě jednu z těchto her vyzkoušel, a musím potvrdit, že se nejedná o úplnou hovadinu, jak to tak u většiny bezplatných her bývá, nýbrž naopak! V pohodě jsem strávil pár desítek minut u této povedené freewarovky (více času vám hra rozhodně nezabere).

 

Q.U.B.E. - povedená variace Portalu

Jakožto veliký fanda a znalec Portalu můžu s naprostou jistotou konstatovat, že se autoři zcela jistě nechali inspirovat naší logickou hrou, což však není vůbec na škodu! K vytvoření údajně použili známý Unreal Engine 3, který dle mého názoru rozhodně nepatří do starého železa a lze ho ještě uplatnit v mnoha hrách, jako například v Q.U.B.E.

Název je odvozen od anglického cube, což znamená kostka (krychle). K velkým plusům hry bych mimo jiné započítal i působivou instalaci, která nezabrala víc jak dvě minuty. Připočteme-li k tomu dále zábavné logické hádanky a rébusy, které si pro nás autoři připravili, tak je Q.U.B.E. hrou, kterou byste si mohli, když už nic víc, alespoň vyzkoušet! 

Nakonec, do vydání Portalu 2 zbývá ještě dost času, takže proč nezkusit?

 

Více se o Q.U.B.E. dočtete na následujícím odkaze...

 

Stáhnout Q.U.B.E. (272 MB)

Zpět

Diskusní téma: Q.U.B.E

Datum
Vložil
Titulek

Q.U.B.E.

Tak co, vyzkoušel už někdo? Jak říkám, freewarovka to není vůbec špatná, a určitě lepší, než se kopat nudou do pr*ele! xD

Datum
Vložil
Titulek

Re: Q.U.B.E.

Když se nudím, tak mám lepší věci na práci než se kopat a proto se nenudím xD

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James