Through the Facility - mapa pro Portal 2

09.06.2011 21:20

 Po délším váhání jsem se nakonec rozhodl, že Vám prostřednictvím tohoto článku dám k dispozici mojí mapu pro kooperativní hru a pár dalších informací.

Server thinkingwithportals.com zhruba před 3 týdny vyhlásil soutěž, v které vyzýval hráče kteří se věnují vytváření map, aby za 2 týdny vytvořili mapu kterou poté zveřejní. Vítězné mapy si pak vyslouží umístění na oficiální stránky Portal 2 a také speciální dárkový balíček podepsaný vývojáři hry Portal 2. Takovou příležitost si nenechalo ujít hodně lidí a tak se na serveru sešlo necelých 240 map! Nyní probíhá hodnocení map, vyhlášení výsledků můžeme očekávat v nejbližší době.

Já sám jsem si nenechal příležitost ujít a tak jsem se pokusil vytvořit vlastní mapu. Protože mám raději kooperativní hru, udělal jsem mapu pro co-op hru. Jméno mé mapy je Through the Facility (Skrz zařízení) a můžete si jí stáhnout zde (kliknutím na tento odkaz). O mapě pak můžete diskutovat zde, ale to pouze za předpokladu, že máte účet na stránce thinkingwithportals.com, která se zabývá vytvořenými mapami pro hru Portal a Portal 2 a také slouží jako diskiuzní fórum pro všechny, co se zajímají o vytváření map pro tyto hry. Pokud se Vám bude moje mapa líbit, můžete jí klidně i ohodnotit.

Nyní k samotné instalaci:

Abyste spustili mojí mapu, musíte si vy i Váš kamarád který s Vámi bude testovat stáhnout soubor z odkazu, který jsem uvedl výše. Jakmile si stáhnete soubor RAR, otevřete ho (použijte program na rozbalování archivů RAR jako třeba WinRar). Uvnitř naleznete soubor mp_coop_thru_facility.bsp a poté složku s dalšími soubory, které nejsou důležité pro normální hraní (jedná se totiž o soubory .vmf které se používají při tvorbě map a jedno z pravidel soutěže vyžadovalo tyto soubory; zájemci se pak mohou porýpat v mé mapě). Soubor .bsp (samotná mapa) zkopírujte do vaší Portal 2 složky "maps" (já jí mám třeba v Program Files\Steam\Steamapps\-jméno-\common\portal2\portal2\maps). Jakmile dáte mapu vy i Váš parťák do uvedené složky, stačí jen, abyste začali standartním způsobem kooperativní hru. Poté je nutné, aby hráč který pozval toho druhého (měl by to být ten hráč, který má modrého robota Atlase) napsal do vývojářské konzole (kterou si můžete zapnout v nastavení Portal 2) toto:

changelevel mp_coop_thru_facility

Mapa se poté ze startovního centra změní na mojí mapu. Pokud vám něco nebude fungovat, zeptejte se pod tímto článkem.

Doufám že si mojí mapu užijete.

Tím se chci dostat k druhému bodu, a to k tomu, že jsem měl v plánu udělat sérii videí, která by naučila naprosté začátečníky vytvářet vlastní mapy pro hru Portal 2. Videa by byla v češtině s českým komentářem po vzoru Portal Skillz School (jen s hlasovým komentářem). Pokud chcete, abych udělal Portal Mapperz School, hlasujte v anketě napravo od článku.

Nyní jsem se dostal až na konec článku, proto nezbývá popřát nic jiného než zábavu při hraní mé mapy.

Zdraví Fluppy

Zpět

Diskusní téma: Through the Facility - mapa pro Portal 2

Datum
Vložil
Titulek

portal 2

kde stáhnout portal 2

Datum
Vložil
Titulek

editor

Hele, jak se vlastně daj vytvořit mapy

Datum
Vložil
Titulek

RE: Ay

Tak to mě mrzí je vidět že jsou už nároční no ale mě se líbila tak zkoušej dál a nevzdávej to.

Datum
Vložil
Titulek

Ay...

Tak mi dneska zkritizovali mapu a nelíbilo se jim dost věcí. No co se dá dělat, nešel jsem tam vyhrát ale jen zkusit co umím nebo ne. Vím, že se mám co učit (co se týče originality a bohatosti designu), takže před Mapperz School asi ještě vytvořím jednu mapu, kde se zaměřím na design.

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James