Název: Portal: Prelude
Datum vydání: 10. říjen 2008
Vývojáři: Nyk018 a spol.
Žánr: Logická hra
Mód: Singleplayer
Série: Half-Life
Engine: Source
Hlavní hrdina: Abby

 

Ve zkratce:  Portal: Prelude je velmi propracovaný mód (někde uváděný jako neoficiální datadisk) ke hře Portal. Jedná se o další zábavné testovací mapy, které dají vašemu mozku opravdu zabrat! Jelikož se nejedná o produkt společnosti Valve, ale pouze o dílo fanoušků původní hry, tak je Portal: Prelude volně stažitelný!

Příběh: Příběh je velmi podobný původní hře, ale s tím rozdílem, že se odehrává nějaký ten čas před událostmi Portalu. Jakožto testovací subjekt se budete muset za asistence pracovníků Aperture Science prodírat řadou testovacích místností. Pomocí známé Portal zbraně se prokoušete obtížnými překážkami až do řídícího úseku komplexu, kde společně s vašimi kolegy oslavíte jak váš úspěch, tak i zapojení nového moderního systému, pojmenovaného GLaDOS. Chuť oslavovat však vzápětí přejde ve chvíli, kdy si GLaDOS uvědomí svou existenci a začne zabíjet všechny, kteří se jí postaví do cesty.

Minimální požadavky: Stejné jako u Portal.

                                  Pevný disk - 1.50 GB

Mé hodnocení: 80/100%

Diskusní téma: Portal: Prelude

Datum
Vložil
Titulek

HELP!

Pomocte. Portal mam koupený na steamu. Nainstalovaný Portal:prelude a dabing. Při zapnutí mám bílou obrazovku a hraje hudba a při stisknutí libovolné klávesy se hra zasekne a ukončí. Co s tím?

Datum
Vložil
Titulek

Re: HELP!

V létě 2013 proběhl update starších her na Source engine (včetně Portalu) a proběhl přechod na SteamPipe, což je nový systém načítání souborů. To znamená, že se nyní musí udělat malá úprava textového souboru GameInfo.txt

Jdi do složky s Portal:Prelude (Steam/steamapps/sourcemods/Portal Prelude) a tam najdi GameInfo.txt, pak smaž to, co v něm je a vlož tam tento text

https://pastebin.com/yC0h42RW

Datum
Vložil
Titulek

jakto ?

mám tu nejasnost - jaktože byla GLaDOS (na konci) schopna produkovat neurotoxin i přesto že se podařilo na ni připnout morality core které ji má tlumit před produkováním neurotoxinu ?

Datum
Vložil
Titulek

Re: jakto ?

Bouzel na tohle nema dabing zadne nasledky to je součast modu a melo se to stat

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: jakto ?

Vzdyt já vím.. ptám se jakto že se to stalo. muj komentar se ani nevyjadroval k dabingu

Datum
Vložil
Titulek

Místo Lidí Error.

Ahoj
prosím pomozte mi. Přiznávám se že mám portál stáhnutý od DigitalZone.
Portal Prelude jsem zapnul v pohodě přes PortalPreludelauncher. Ale nechápu proč je tam místo lidí error.
Taky tam nemám ten výtah jak se tady v diskuzi objevilo. A ty elektrické zdi svítí žlutě a né modře.
Už jsem zkoušel nějaké postupy že nějaké složky z Half-Life 2 musím přesunou do složky s portálem prelude, ale vono mi to pořád ukazuje error místo lidí. pomozte mi prosím vás.
Předem děkuji za každou odpověd.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Místo Lidí Error.

Kup si Portal na Steamu a máš po problémech.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Místo Lidí Error.

Bohužel musím souhlasit s Martinem, Portal: Prelude funguje pouze s originální kopií Portalu, protože je vše uložené ve Steam složkách, což u pirátské verze pochybuji. Portal nyní na Steamu stojí pouhých 7 euro, jestli si nechceš kupovat o něco dražší krabicovou verzi. Pokud by nastali jiné problémy, zkus se prvně mrknout sem: https://aperturescience.webnode.cz/portal-prelude/caste-dotazy/

Datum
Vložil
Titulek

Docela stojí za prd

Možná jsem moc zhýčkaný z Portal 2 ale stejně. Tohle bych prostě nenazýval nejlepším módem, či neoficiálním datadiskem. Místnosti tam prostě jsou divné, jde v nich buď o to udělat šílený nindža kousek, abych se někam dostal, nebo co nejrychleji odněkud zdrhnout před svítící, zabíjecí zdí, porazit střílny, přeskákat překážky a podobně. Prostě to není moc o přemýšelní s Portaly. Možná je tam fajn ta omáčka kolem, ale příšerný, bezemocionální anglický dabing (cz jsem neslyšel) to celé zkazí. Tím samozřejmě nechci říct, že bych udělal něco lepšího, to ne, ale zase bych tento mód zas tak nevyzdvihoval...zkrátka mne nezaujal. :)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Docela stojí za prd

No tady jde spíš o to, že Portal: Prelude byl vůbec prvním větším módem k Portalu, o němž se doslechlo dokonce i Valve... sice jej dnes mohou překonat lepší a propracovanější módy, ale ty tu prostě uvádět nemohu, protože na to nemám čas je všechny hrát a porovnávat... kdyby se na to našel ochotný člověk, třeba bychom pro tuto tématiku otevřeli novou sekci...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James