Název: Portal
Datum vydání: 10. říjen 2007
Vývojáři: Valve
Žánr: Logická hra
Mód: Singleplayer
Série: Half-Life
Engine: Source
Hlavní hrdina: Chell


Ve zkratce: Otevřete svou mysl novému rozměru hraní her. Hra Portal spojuje logické hádanky, akci z vlastního pohledu a prvky adventur, a vytváří tak zážitek, s jakým jste se dosud nesetkali. Zařízení Portal vám umožní manipulovat s okolím a postavit se desítkám jedinečných výzev. Odteď myslete s Portal! - text DVD

Příběh: Probouzíte se z dlouhotrvajícího relaxačního spánku v neznámém moderním komplexu. Okolo vás hraje příjemná melodie z rádia, záchod vám děkuje za spláchnutí a na zdi neúprosně odbíhá čas. Najednou k vám promluví ženský hlas a sdělí vám "Ahoj, opět vítej v Aperture Science počítačem asistovaného Centra pro Obohacení". V tu chvíli začíná samotná hra a dozvídáte se mnoho zajímavých a užitečných informací. Po automatickém otevření prvních portálů (modrého a oranžového) vstupujete do elegantně navržených testovacích místností, které protestují vaše mozkové závity při řešení mnoha komplikovaných překážek a úkolů. Téměř všude vás bude doprovázet GLaDOS (počítačem řízený ženský hlas). Nedejte však na ni, i ve stroji jako je GLaDOS se může skrývat ďábel! Při dořešení posledního testu se vás pokusí zbavit tím, že vás upálí zaživa. V tom případě musíte využít vše, co jste se za posledních pár hodin naučili a dostat se z této nepříjemné situace. I když se to může na první pohled zdát, tak tímto pokusem o vraždu hra zdaleka nekončí! Před vámi jsou ještě další řady překážek, které však tentokrát budete vykonávat mimo testovací místnosti, a to v nejrůznějších suterénech a ventilačních šachtách komplexu, kam by se normálně testovací subjekt, jako jste vy, neměl dostat. GLaDOS toto neoprávněné vniknutí do zakázaných prostor, dříve určených pouze pro zaměstnance, samozřejmě dosti rozzuří a tak se s tímto ďábelským strojem budete muset dříve či později utkat v boji na život a na smrt. 

Minimální požadavky: Operační systém - Windows 2000 / XP / Vista

                                  Procesor - 1,7 GHz

                                  Paměť - 512 MB RAM

                                  Pevný disk - 4.50 GB (Portal) / 20 GB (The Orange Box)

 

Hodnocení BonusWeb: 90/100%

Hodnocení Hrej.cz: 80/100%

Hodnocení Recenzeher.eu: 85/100%

Hodnocení Doupě: 90/100%

 

Video-Recenze: ZDE

Diskusní téma: Portal

Datum
Vložil
Titulek

Portály

Ahoj mám problém jak víte tak když vystřelíte portál tak vypadá nějak podobně jako v Portal 2 (vlnky , effecty atd..) ale já když vystřelím např. orandžový portál tak je bez effectu a má jen jednu barvu a je prostě takový obyčejný) vše mám nastaveno na nejvyšší a stejnak to vypadá hnusně... Nevíte co s tím?

Datum
Vložil
Titulek

Re: Portály

PS : Textury vypadají nějak takto jako v tomto videu : https://www.youtube.com/watch?v=FYKlBYZuWjM

Datum
Vložil
Titulek

Čeština

Nedávno byla dokončena a otestována oficiální čeština do hry (komplet překlad podle standardu Portal 2 vč. komentářů vývojářů). Bohužel Valve poslední dobou Portal 1 neaktualizuje, takže nelze říct, kdy bude zveřejněná přímo do hry. Určitě dám vědět, až to bude.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Čeština

WOW! to jsem netušil... jj jasný dej prosím vědět :)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Čeština

Prozatím nějaké ukázky. Kdyby někdo měl někdo zájem, můžu češtinu zaslat na otestování, ještě než bude zveřejněna na Steamu.

https://steamcommunity.com/profiles/76561198022619828/screenshot/957263850722181493?filter=app_400

https://cloud-2.steampowered.com/ugc/957263850722154761/E5238F0B4D165CD23D740D91A898FF55362A0FB0/

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Čeština

jj určitě nám ji pošli na náš e-mail webu ( https://aperturescience.webnode.cz/kniha-navstev/napiste-nam/ ), uděláme tu z toho po zveřejnění pěknou novinku :) za info. a první obrázky děkuji!

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Čeština

Ahoj. Mohl bys mi prosím poslat novou češtinu na mail Ctihy@seznam.cz ? Díky moc

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Čeština

Datum 13.07.2012
Vložil MartinS
Titulek
Re: Re: Čeština


19.01.2014 a čeština stále nikde?

Datum
Vložil
Titulek

Re: Čeština

Mohl by mi tu cestinu nekdo poslat na mail ? -> metodejstefka@gmail.com :) Děkuji

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Čeština

Příště se stačí pečlivě dívat: https://aperturescience.webnode.cz/news/portal-oficialni-titulky/

1 | 2 | 3 | 4 >>

Vyhledávání

© 2010-2014 Všechna práva vyhrazena. Administrátor: Thomas. Redaktoři: Fluppy, James